Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Kombi Bakımı

Bakım Tamir Arıza Kart Tamiri Petek temizleme

Kombi Bakımı

Kombi üreticiler ve servisler tarafından kombi bakımı senede 1 defa yapılmasını önermektedir. Kombi bakımları cihaz da yapılan temizlik ve çalışma performansının kontrol edilmesidir.Neden kombi bakımlarınızı yapılmasının açıklamak gerekirse;

Neden Kombi Bakımı Yaptırmalısınız ?

Kombi bakımını yaptırmak, hem sizin can güvenliğiniz, kombinizin uzun vade de sorunsuz çalışması ve performansının düşmemesi ve daha fazla doğargaz faturası ödememek için yapılması gerekmektedir.

Kombi zamanla çalışmadan dolayı performansı düşmektedir. Yaşam kalitesini artıran bir cihaz olduğundan dolayı kombiniz de oluşabilecek bir sorun sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.

Ayrıca bakımı yapılmayan cihazlarda arızalar önceden tespit edilmediğinden dolayı maddi anlamda büyük paralar ödemenize neden olabilmektedir.

Kombi ısıtma içinde kullanılan bir cihaz olduğundan dolayı peteklerde oluşan kirlenme ( Kombi Petek Temizleme ile ilgili yazımızı olumak için Linki tıklayın ) kombinzin içinden de geçtiği için devir daim pompası, üç yollu, plaka eşanjörleride tıkayıp arıza açması sebep olmaktadır.

kombi bakimi nasil yapilir
kombi bakimi

Peki Doğru Bir Kombi Bakımı Nasıl Yapılmaktadır.

 • Kombiniz öncelikle çalıştırılarak sıcak su ve ısıtma performansı değerlendirilir.
 • Kombinizin parçalarında su kaçak kontrolü yapılır.
 • Elektrik ve bağlantı kablolarının kontrolü yapılır.
 • Fan motoru kontrolü, sökülür ve temizlenir
 • Genleşme tankının hava kontrolü yapılır. Su bar saatinin yükseltip yükseltmemesi gözlemi yapılır gerekiyorsa basınç tamamlansı sağlanır.
 • Yanma odası temizliği ve iyonisayson temizlenmesi yapılır
 • Brolür temizliği yapılır
 • Eşansör temizliği yapılır
 • Petek dönüşünde bulunan filtresinin temizliği yapılır

Servis olarak amacımız en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmaktır. Bu sebepten dolayı cihazınız çalıştırıp kontrolleri yapılır. Kombinizde olan arızalar ve oluşabilecek arızalar konusunda alanında uzman ekiplerimiz tarafından bilgilendirilirsiniz

Sizin bilginiz dahilinde gerekli müdahale yapılır. Yaptığımız parça değişimleri orjinal yedek parçadır. Yapılan parça değişimi ve işçilik 1 yıl servisimiz tarafından garanti altına alınmaktadır.

Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılmaktadır.

Yoğuşmalı kombiler hermetik kombilere göre bakımları farklılık göstermektedir. Müdahale edebilecek yerler sinirlidir. Yapılacak işlemler

 • Kombiniz öncelikle çalıştıralarak sıcak su ve ısıtma performansı değerlendirilir.
 • Kombinizin parçalarında su kaçak kontrolü yapılır.
 • Elektrik ve bağlantı kablolarının kontrolü yapılır.
 • Genleşme tankının hava kontrolü yapılır. Su bar saatinin yükseltip yükseltmemesi gözlemi yapılır gerekiyorsa basınç tamamlası sağlanır.
 • Yoğuşmadan kaynaklı olarak baca borusundan gelen kabin temizliği yapılır.
 • Petek dönüşünde bulunan filtresinin temizliği yapılır.

Bacalı Kombi Bakımları Nasıl Yapılmaktadır?

Bacalı kombiler Hermetik kombilerden sadece fan motoru olamamaktadir. Hermetik kombide ne yapılıyorsa aynı bacalı kombiler için geçerlidir.

Kombi Bakımının Yararlar Nelerdir?

Profesyonelce yapılan bir kombi bakımının yararları

 • Kombinizin çalışma ömrü uzar.
 • Performan olarak ilk gün ki gibi olduğundan ısıtma ve sıcak su potansiyeli artar.
 • Güvenlik konusunda olumsuzluklar ortadan kalkar.
 • Oluşabilecek arızalarının önüne geçildiğinden, büyük masraflardan kaçınmış olursunuz.

Kombi Bakimi
Kombi Bakimi nasil Yapilir

Kombi Bakım Fiyatları Ne Kadar ?

 Piyasanın gerçekten uygun rakamları ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli ve üst düzey bir hizmet talep eden insanların, bu hizmeti uygun fiyatlarda alması çok önemli olacaktır. İşini çok iyi bilen ve görevini her zaman eksiksiz bir şekilde yerine getiren uzmanlar, sizden talep ettikleri uygun rakamlarla birlikte gerçekten önemli bir fırsat ve avantaj ortaya koyacaktır. Kış gelmeden önce burada alacağınız tedbirler kombinin ömrünü uzatabilir ve onu daha verimli hale getirebilir. Aynı zamanda enerji tasarrufu için uzman servis desteğinin önemini bilmek gerekir.

Kombi fiyatları genel olarak değişmemekle birlikte bu noktada servisimizle irtibata geçip daha detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Kombi fiyatları konusunda daha öncede belirtiğimiz gibi amacımız en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmaktır. Yaptığımız işler işçilik ve parça garantilidir.

Doğru bir kombi temizlenmesinin neden yapılması gerektiği ve diğer bilgilerini videodan da seyredebilirsiniz.

Ankara klima ve kombi servisi olarak ayrıcalıklarımızadan her zaman yararlanabilirsiniz. İletişim telefonlarımızadan hafta içi 09.00 – 21.00 saatleri arasında hafta sonu 10,00-18.00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca kombi konusunda diğer yazılarımızı okuyup inceleye bilirsiniz. Web sitemizden ise 7/24 iletime geçebilir ayrıca diğer web sitemizden de yararlı bilgiler öğrenebilirsiniz. https://www.klimavekombiservisi.com

Ayrıca sorularınızı ve diğer konularda aklınıza takılanları yazımızın altındaki yorumlar bölümüne yazmanız halinde en kısa sürede yardımcı olmaktayız

Not: Kombi bakımı basit gibi görünsede ciddi alınıp profesyonel yardım almanızı tavsiye etmekteyiz. Oluşabilecek ciddi sorunlarını önüne geçmiş olursunuz.
Ayrıca kombi konusunda farklı bilgilerde alabileceğiniz web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tıklayın

			
Neden Kombi Bakımı Yapılmalı? Bakım İle İlgili Tüm Bilgiler

Neden Kombi Bakımı Yaptırmalısınız? Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ? Kombi Bakımı Fiyatları Konusunda Aklına Takılan Tüm Sorularınız Cevaplıyoruz

Service Type: Kombi Bakımı

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin